Jeden víkend v roce 2003 se mi mimo jiné poštěstilo zavítat do oblasti České Sibiře a prozkoumat alespoň část této historicky zajímavé lokality. Proč historicky?? Protože se zde nachází pověstná hora Blaník, kterou si tak dobře pamatujeme ještě z nauky na základní škole. Pověst o Blanických rytířích si jistě v paměti uchovala většina z nás... :o)) Součástí této oblasti je naše nejmenší chráněná krajinná oblast - Blaník. Podrobné (nejen)geografické informace o této CHKO najdete na serveru schko.ten.cz

Je pravdou, že oblast nedisponuje žádnými vrcholky jako třeba Šumava, či Jizerské hory. Nadmořská výška se nedostane přes 700mnm, vrcholy se pohybují v průměru mezi 600-670mnm. Ovšem vzhledem k členitosti krajiny si delších stoupání i sjezdů máte možnost užít. Stačí jen správná volba trasy. Vyloženě náročné technické úseky jsem zaznamenal pouze na Blaníku, což je vlastně jen takový větší skalnatý kopec :o) Trasy v této oblasti by tak měly vyhovovat většině cyklistů. Na své si přijdou jak sporťáci tak turisté.

Mojí základnou se stala privátní chalupa ve Staniměřicích. Malá vesnička rozkládající se 3km východně od Mladé Vožice na úpatí Holých vrchů. Pařil jsem tady s bandou, takže přes den jsem cestoval a večer bavil :o)

Doprava: Z Prahy po dálnici D1 až na exit XY. Pokračujeme směr Tábor přes Benešov až do Votic. Kousek za Voticemi uhýbáme v Hostišově vlevo na silnici č, která nás dovede do Mladé Vožice. Tu projedeme rovně již přímo na Staniměřice. Celkem cca 70-80km.